Toprak Koruyucuları

Biz Kimiz

Bizimle ilgili merak ettiklerinizi, nasıl ve ne şekilde çalıştığımızı öğrenmek istemez misiniz?

Toprak Koruyucuları Home

Bekçisi değil Toprak koruyucuları olmak.

İlk aklımıza gelen herhalde sahip olduğun toprakları korumak olacak. Neyi kimden koruyorsunuz diyebilirsiniz! Ama sormanız gereken ilk soru hangi toprakların sahibisin olması gerek!

Kendi içimin taa ezelden beri yaratılmış toprağına sahibim, kendime özüme sahibim. Hangi topraktan karıldıysa bedenim o toprağı korumaktır görevim. Topraktan gelip toprağa gideceksek eğer, süzüldüğümüz dünyada toprağa basarken bi anda akla gelmeli gidilecek yer.

Aslında gidilecek yere ilk adımda varmak, hatta ve hatta olduğun ânda orda kalmak. Topraktayız zaten. Ölü mü diri mi? Kim bilir? Korursan eğer diri olanlarla dirilirsin! Sever seni! Ezip geçersen içindeki bir avuç toprak boğar seni sığamazsın bedenine.

Toprağa edep işte bu sebepten, içinde ki bir avuç toprağa gül ekmeli içinde öldürmeli kendini ve sonra yaşamalı hayatı. Hangi hayatı? Bahşedilen aşkı!

* Sevmek zorunda değiliz elbet en azından saygı duymalıyız özümüze, çünkü bağlıyız her bedenle, toprağımıza o bizi doyuran barındıran bir o kadarda öğreten ..

Toprak Koruyucuları

Değer veriyor Sevgi Gösteriyoruz

Biz her şeyden önce doğaya değer veriyor ona olan sevimizi ilgimizi gösteriyoruz. Bu sebeple de emeğimizin karşılığını sonuna kadar hızlı bir şekilde alıyoruz. 

İnceliyoruz

Var olan sorunları ortadan kaldırabilmek adına gerekli incelemeleri yapıyoruz.

Karar veriyoruz

Yapılan inceleme sonucunda izleyeceğimiz yola karar veriyoruz.

Güzelleştiriyoruz

Vereceğimiz destek sonucunda verimi arttırıyor sorunları yok ediyoruz.

Toprak Koruyucuları

Bizlerle Tanışın

Bizler daha yakından tanımanızı, sizlere ne şekilde hizmet verebileceğimizi öğrenmenizi istiyoruz. Bu sayede ne denli başarılı işlere birlikte imza atacağımız konusunda fikir sahibi olmuş olursunuz. Biz toprağı ve ormanı kendine dost edinmiş kaşif bir aileyiz.

Reha Sağ Toprak Koruyucuları

Reha Sağ

Lisans eğitimimi  orman endüstrisi mühendisliği olarak  tamamladım. Sonrasında iş hayatımda kırsalda yaşamayı seçtim ve doğa dostu toprak uygulamaları yaptım. 

Çeşitli onarıcı topraksal eğitimleri aldım ve hala da almaktayım. Permakültür, Tıbbi ve Aromatik Bitki Yetiştiriciliği, Agrohomeopati, Tarım astrolojisi-Ceviz yetiştiriciliği, Zeytin yetiştiriciliği. 

Şu anda da 4 ayrı bahçenin (şirketin) tarım koordinatörlüğünü yapmaktayım. Bahçelerde Agrohomeopati uygulayıcısıyım.

Şeyma Sağ

Çocuk gelişimi eğitimimi alıp bunu edebiyat ve aşçılıkla harmanlayıp aşamalarına devam ediyorum. Şimdilik doğa dostu bebek yetiştiren anneyim.

Niyetimiz toprakla şifa takası yapmak ve bunu insanlığın en saf hali çocuklardan öğrenmek için bu yola baş koyduk.

Biz zamanımızın çoğunu doğanın kendisinde geçirirken bebeğimizi izleyerek hayret ediyoruz ve daha fazla çocukla daha da hayrete düşmek istiyoruz.

Özgürce tereddüt etmeden üşümesinden ve kirlenmesinden korkmadan tüm çocukların toprağa ve ormana ulaşabilmesini hedeflediğimizden Orman İyeleri ve toprak koruyucuları olmaya karar verdik.

Şeyma Sağ